Simpliste (7.x-1.0-beta1) - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: Forms
ro: Formulare

en: Home
ro: Acasă

en: Pages
ro: Pagini

en: Content
ro: Conținut

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Comments
ro: Comentarii

en: Help
ro: Ajutor

en: Footer message
ro: Mesaj footer

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Send
ro: Trimite

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Sidebar
ro: Bară laterală

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Featured
ro: Recomandat

en: Search this site
ro: Caută în sit

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: Secondary menu
ro: Meniu secundar

en: All pages except those listed
ro: Pe toate paginile cu excepţia celor listate

en: Only the listed pages
ro: Numai în paginile listate

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Se specifică paginile folosind căile lor. Se introduce o cale per linie. Caracterul '*' este universal. Căi de exemplificare sunt %blog pentru pagina blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal. %front este prima pagină.
