Simpliste (7.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (33 entries)

en: Forms
uk: Форми

en: Home
uk: Головна

en: Pages
uk: Сторінки

en: Content
uk: Вміст

en: Development
uk: Розробка

en: Comments
uk: Коментарі

en: Help
uk: Довідка

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Footer message
uk: Повідомлення нижнього колонтитулу

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Send
uk: Надіслати

en: Add new comment
uk: Коментувати

en: Display breadcrumb
uk: Відображати рядок навіґації

en: Breadcrumb separator
uk: Роздільник рядка навіґації

en: Sidebar
uk: Панель

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Content top
uk: Вміст зверху

en: Miscellaneous
uk: Різне

en: Featured
uk: Пов’язане

en: Content bottom
uk: Вміст знизу

en: Search this site
uk: Пошук на сайті

en: Skins
uk: Оболонки

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Page Layout
uk: Формат сторінки

en: Secondary menu
uk: Другорядне меню

en: All pages except those listed
uk: Всі сторінки, окрім перелічених

en: Only the listed pages
uk: Тільки перелічені сторінки

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
uk: Вкажіть сторінки, використовуючи шляхи до них. Вводити по одному шляху на рядок. Позначка '*' означає будь-який символ. Приклади шляхів: %blog для сторінки блоґу і %blog-wildcard для кожного з персональних блоґів. %front — головна сторінка.

en: Featured content
uk: Схожі матеріали

en: Page execution time was <b>!time</b> ms
uk: Час виконання сторінки був <b>!time</b> мс

en: Show sidebar on specific pages
uk: Показувати бічну панель на певних сторінках
