Simpliste (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (28 entries)

en: Forms
ja: フォーム

en: Home
ja: ホーム

en: Pages
ja: ページ

en: Content
ja: コンテンツ

en: Development
ja: 開発

en: Comments
ja: コメント

en: Help
ja: ヘルプ

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Footer message
ja: フッターメッセージ

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Send
ja: 送信

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Display breadcrumb
ja: パンくずリストを表示

en: Breadcrumb separator
ja: パンくずリストの分離

en: Sidebar
ja: サイドバー

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Content top
ja: トップコンテンツ

en: Miscellaneous
ja: その他

en: Featured
ja: 主な

en: Content bottom
ja: ボットムコンテンツ

en: Search this site
ja: サイト内を検索

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: Secondary menu
ja: セカンダリーメニュー

en: All pages except those listed
ja: 以下を除く全てのページ

en: Only the listed pages
ja: 以下のページのみ

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ja: １行に１ベージとして、パスを入力してください。 <b>*</b> はワイルドカードとして使えます。 例えばブログページのパスを指定するには <b>%blog</b>、ユーザー別のブログは <b>%blog-wildcard</b> と入力してください。 また、フロントページを指定するには <b>%front</b> と入力してください。
