Simpliste (7.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (31 entries)

en: Forms
hu: Űrlapok

en: Home
hu: Címlap

en: Pages
hu: Oldalak

en: Content
hu: Tartalom

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Help
hu: Súgó

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Footer message
hu: Lábléc üzenet

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Send
hu: Küldés

en: Add new comment
hu: Új hozzászólás

en: Display breadcrumb
hu: Morzsa megjelenítése

en: Breadcrumb separator
hu: Morzsák közti elválasztó jel

en: Sidebar
hu: Oldalsáv

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Content top
hu: Tartalom teteje

en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Featured
hu: Kiemelt

en: Content bottom
hu: Tartalom alja

en: Search this site
hu: Keresés a webhelyen

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
hu: Tartalom címének beillesztése a morzsa végére

en: Main menu
hu: Főmenü

en: Secondary menu
hu: Másodlagos menü

en: All pages except those listed
hu: Minden oldal, kivéve a listában szereplők

en: Only the listed pages
hu: Csak a listában szereplő oldalak

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Featured content
hu: Kiemelt tartalom

en: Rebuild theme registry on every page
hu: Sminknyilvántartás ürítése minden oldalletöltéskor
