Simpliste (7.x-1.0) - en to th translation catalogue (13 entries)

en: Forms
th: ฟอร์ม

en: Home
th: หน้าแรก

en: Pages
th: หน้า

en: Breadcrumb
th: การแสดงเส้นทาง

en: Footer message
th: ข้อความส่วนท้าย

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Send
th: ส่ง

en: Add new comment
th: แสดงความเห็น

en: Search this site
th: ค้นหาเว็บนี้

en: Secondary menu
th: เมนูรอง

en: All pages except those listed
th: ทุกหน้ายกเว้นในรายการ

en: Only the listed pages
th: เฉพาะหน้าที่อยู่ในรายการ

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
th: กำหนดหน้าโดยใช้ path ของหน้านั้นๆ และให้กรอกบรรทัดละ path ใช้เครื่องหมาย '*' สำหรับ path ใดๆ เช่น ถ้า path ของหน้าบล็อก คือ %blog ให้ใช้ %block-* สำหรับบล็อกส่วนตัวใดๆ ถ้าต้องการใช้หน้าแรก ให้กรอก %frong
