Simpliste (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (28 entries)

en: Forms
tr: Formlar

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Content
tr: İçerik

en: Development
tr: Geliştirme

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Help
tr: Yardım

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Footer message
tr: Dipnot iletisi

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Send
tr: Gönder

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Display breadcrumb
tr: Sayfa yolunu göster

en: Breadcrumb separator
tr: Sayfa yolu ayracı

en: Sidebar
tr: Kenar Çubuğu

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Content top
tr: Önce içerik

en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: Featured
tr: Öne çıkan

en: Content bottom
tr: İçeriğin altında

en: Search this site
tr: Bu sitede ara

en: Main menu
tr: Ana menü

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: All pages except those listed
tr: Listelenenlerin haricindeki tüm sayfalar

en: Only the listed pages
tr: Sadece listelenen sayfalar

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
tr: Sayfaları yollarıyla belirtin. Her satıra birer yol girin. Yıldız ("*") joker karakterdir. Örnek yollar: blog sayfası için %blog ve her kişisel blog için %blog-joker karakter. %front, ön sayfadır.
