SimplyHired (7.x-1.3) - en to de translation catalogue (50 entries)

en: Advanced search
de: Erweiterte Suche

en: All
de: Alle

en: Date format
de: Datumsformat

en: Location
de: Ort

en: Publisher ID
de: Publisher-ID

en: Jobs
de: Aufträge

en: Company
de: Firma

en: Brazil
de: Brasilien

en: Germany
de: Deutschland

en: Sort by
de: Sortierung

en: Argentina
de: Argentinien

en: Australia
de: Australien

en: Austria
de: Österreich

en: Belgium
de: Belgien

en: Canada
de: Kanada

en: France
de: Frankreich

en: India
de: Indien

en: Ireland
de: Irland

en: Italy
de: Italien

en: Mexico
de: Mexiko

en: Netherlands
de: Niederlande

en: Russia
de: Russland

en: South Africa
de: Südafrika

en: Spain
de: Spanien

en: Sweden
de: Schweden

en: Switzerland
de: Schweiz

en: United Kingdom
de: Vereinigtes Königreich

en: United States
de: Vereinigte Staaten

en: API key
de: API-Key

en: Source
de: Quelle

en: Your search yielded no results
de: Diese Suche lieferte keine Ergebnisse

en: Global Settings
de: Globale Einstellungen

en: South Korea
de: Südkorea

en: Job type
de: Job-Typ

en: Select
de: Auswählen

en: Green
de: Grün

en: Miles
de: Meilen

en: Sort
de: Sortieren

en: Results per page
de: Ergebnisse pro Seite

en: Any
de: Alle

en: Contract
de: Vertrag

en: Permanent
de: Dauerhaft

en: Temporary
de: Temporär

en: Education
de: Bildung

en: (default)
de: (Standard)

en: Account Settings
de: Kontoeinstellungen

en: Professional
de: Professionell

en: Special filters
de: Spezialfilter

en: Volunteer
de: Freiwillige(r)

en: Internship
de: Praktikum
