SimplyHired (7.x-1.3) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: Advanced search
id: Pencarian lanjutan

en: All
id: Semua

en: Date format
id: Format tanggal

en: Location
id: Lokasi

en: Company
id: Perusahaan / Institusi

en: Brazil
id: Brasil

en: Japan
id: Jepang

en: Germany
id: Jerman

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Belgium
id: Belgia

en: Canada
id: Kanada

en: China
id: Cina

en: France
id: Perancis

en: Ireland
id: Irlandia

en: Italy
id: Italia

en: Mexico
id: Meksiko

en: Netherlands
id: Belanda

en: Russia
id: Rusia

en: South Africa
id: Afrika Selatan

en: Spain
id: Spanyol

en: Sweden
id: Swedia

en: Switzerland
id: Swiss

en: United Kingdom
id: Inggris

en: United States
id: Amerika Serikat

en: API key
id: Kunci API

en: Source
id: Sumber

en: Your search yielded no results
id: Pencarian anda tidak membuahkan hasil

en: South Korea
id: Korea Selatan

en: Select
id: Pilih

en: Green
id: Hijau

en: Sort
id: Urutkan

en: Any
id: Setiap

en: Permanent
id: Permanen

en: Temporary
id: Sementara
