SimplyHired (7.x-1.3) - en to is translation catalogue (32 entries)

en: Advanced search
is: Ítarleg leit

en: All
is: Allt

en: Date format
is: Dagsetningarsnið

en: Location
is: Staðsetning

en: Company
is: Fyrirtæki

en: Brazil
is: Brasilía

en: Portugal
is: Portúgal

en: Germany
is: Þýskaland

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Argentina
is: Argentína

en: Australia
is: Ástralía

en: Austria
is: Austurríki

en: Belgium
is: Belgía

en: Canada
is: Kanada

en: China
is: Kína

en: France
is: Frakkland

en: India
is: Indland

en: Ireland
is: Írland

en: Italy
is: Ítalía

en: Mexico
is: Mexíkó

en: Netherlands
is: Holland

en: Russia
is: Rússland

en: South Africa
is: Suður Afríka

en: Spain
is: Spánn

en: Sweden
is: Svíþjóð

en: Switzerland
is: Sviss

en: United Kingdom
is: Bretland

en: United States
is: Bandaríkin

en: Your search yielded no results
is: Leitin skilaði engum niðurstöðum

en: South Korea
is: Suður Kórea

en: Sort
is: Raða

en: Temporary
is: Tímabundið
