SimplyHired (7.x-1.3) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Advanced search
it: Ricerca avanzata

en: All
it: Tutti

en: Date format
it: Formato data

en: Location
it: Posizione

en: Company
it: Azienda

en: Brazil
it: Brasile

en: Japan
it: Giappone

en: Portugal
it: Portogallo

en: Germany
it: Germania

en: Sort by
it: Ordina per

en: Belgium
it: Belgio

en: China
it: Cina

en: France
it: Francia

en: Ireland
it: Irlanda

en: Italy
it: Italia

en: Mexico
it: Messico

en: Netherlands
it: Olanda

en: South Africa
it: Sud Africa

en: Spain
it: Spagna

en: Sweden
it: Svezia

en: Switzerland
it: Svizzera

en: United Kingdom
it: Regno Unito

en: United States
it: Stati Uniti

en: Source
it: Sorgente

en: Your search yielded no results
it: La ricerca non ha prodotto risultati

en: South Korea
it: Korea del Sud

en: Select
it: Scegliere

en: Green
it: Verde

en: Miles
it: Miglia

en: Sort
it: Ordinamento

en: Results per page
it: Risultati per pagina

en: Any
it: Qualunque

en: Permanent
it: Permanente

en: Temporary
it: Temporaneo
