Sirv (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Cancel
it: Annulla

en: view
it: mostra

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: Default
it: Predefinito

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: Original image
it: Immagine originale

en: Key
it: Chiave

en: Edit profile
it: Modifica il profilo

en: Save profile
it: Salva profilo

en: Fullscreen
it: Schermo intero

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Link image to
it: Collega immagine a

en: Linked to content
it: Collegata al contenuto

en: Linked to file
it: Collegata al file

en: Nothing
it: Niente
