Sirv (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: view
pt: ver

en: File
pt: Ficheiro

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: True
pt: Verdadeiro

en: False
pt: Falso

en: Default
pt: Por defeito

en: Host
pt: Servidor

en: Original image
pt: Imagem original

en: Key
pt: Chave

en: Other options
pt: Outras opções

en: Edit profile
pt: Editar perfil

en: Save profile
pt: Guardar perfil

en: Delete profile
pt: Eliminar perfil

en: Fullscreen
pt: Ecrã inteiro

en: None (original image)
pt: Nenhuma (imagem original)

en: Link image to
pt: Ligar imagem a

en: Linked to content
pt: Ligado ao contéudo

en: Linked to file
pt: Ligado ao ficheiro

en: Nothing
pt: Nada
