Site Audit (7.x-2.0-beta1) - en to id translation catalogue (47 entries)

en: Title
id: Judul

en: Content
id: Konten

en: Value
id: Nilai

en: Development
id: Pengembangan

en: Type
id: Jenis

en: Enabled
id: Aktif

en: Content types
id: Jenis konten

en: None
id: Tiada

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Summary
id: Ringkasan

en: Views
id: View

en: Path
id: Jalur

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: User
id: Pengguna

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: Module
id: Modul

en: Extensions
id: Ekstensi

en: Custom
id: Tersuai

en: Roles
id: Peran

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: Severity
id: Keparahan

en: Count
id: Jumlah

en: Warning
id: Peringatan

en: Line
id: Baris

en: Caching
id: Penembolokan

en: State
id: Status

en: Code
id: Kode

en: Security
id: Keamanan

en: Role
id: Peran

en: Class
id: Kelas

en: Users
id: Pengguna

en: Minimum cache lifetime
id: Umur minimal singgahan

en: Rows
id: Baris

en: Engine
id: Mesin

en: Missing
id: Hilang

en: Content Type
id: Tipe Konten

en: Reason
id: Alasan

en: Information
id: Informasi

en: Report
id: Laporkan

en: Pass
id: Berhasil

en: Taxonomy vocabularies
id: Kosakata taksonomi

en: Disabled modules
id: Modul tidak aktif

en: Block caching is inactive because you have enabled modules defining content access restrictions.
id: Persinggahan blok tidak aktif karena Anda memiliki modul aktif yang mendefinisikan pembatasan akses konten.

en: Expiration of cached pages
id: Masa kadaluarsa halaman-halaman singgahan

en: There are no enabled views.
id: Tidak ada view diaktifkan
