Site Audit (7.x-2.0-beta1) - en to ar translation catalogue (48 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Development
ar: التطوير

en: Type
ar: النوع

en: Enabled
ar: مفعل

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: None
ar: لا شيء

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Summary
ar: الملخص

en: Views
ar: الرؤى

en: Path
ar: المسار

en: Updates
ar: التحديثات

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Paths
ar: مسارات

en: User
ar: المستخدم

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Database
ar: قاعدة البيانات

en: Module
ar: الوحدة

en: Custom
ar: مخصص

en: Roles
ar: الأدوار

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Severity
ar: الحدة

en: Count
ar: العدد

en: Warning
ar: تحذير

en: Line
ar: السطر

en: Caching
ar: التخزين المؤقت

en: State
ar: الحالة

en: Terms
ar: المصطلحات

en: Code
ar: الكود

en: Security
ar: الأمن والحماية

en: Role
ar: الدور

en: Users
ar: المستخدمين

en: Minimum cache lifetime
ar: أدنى مدة للتخزين المؤقت

en: Rows
ar: صفوف

en: Info
ar: معلومات

en: Missing
ar: مفقود

en: Cron
ar: مجدول الأعمال (كرون)

en: Content Type
ar: نوع المحتوى

en: Information
ar: معلومات

en: Global
ar: عالمي

en: Pass
ar: نجاح

en: Disabled modules
ar: وحدات مُعَطَّلة

en: Block caching is inactive because you have enabled modules defining content access restrictions.
ar: التخزين المؤقت للصناديق معطل لأنك قمت بتفعيل وحدات تحدد قيود للوصول إلى المحتوى.

en: Expiration of cached pages
ar: نهاية صلاحية الصفحات المخزنة مؤقتا
