Site Audit (7.x-2.0-beta1) - en to fa translation catalogue (52 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Content
fa: محتوا

en: Value
fa: مقدار

en: Development
fa: توسعه

en: Type
fa: نوع

en: Enabled
fa: فعال

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: None
fa: هیچ

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Summary
fa: خلاصه

en: Views
fa: نماها

en: Path
fa: مسیر

en: Updates
fa: به‌روزرسانی‌ها

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Paths
fa: مسیرها

en: Back to top
fa: بازگشت به بالا

en: User
fa: کاربر

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Module
fa: ماژول

en: Custom
fa: سفارشی

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Vocabulary
fa: واژگان

en: Severity
fa: شدت

en: Count
fa: شمارش

en: Warning
fa: هشدار

en: Line
fa: خط

en: Caching
fa: بکارگیری حافظه موقت

en: State
fa: وضعیت

en: Terms
fa: واژه‌ها

en: Code
fa: کد

en: Security
fa: امنیتی

en: Role
fa: نقش

en: Class
fa: کلاس

en: Users
fa: کاربران

en: Minimum cache lifetime
fa: حداقل عمر حافظه موقت

en: Rows
fa: ردیف‌ها

en: Info
fa: اطلاعات

en: Cron
fa: کرون

en: Content Type
fa: نوع محتوا

en: Reason
fa: دلیل

en: Information
fa: اطلاعات

en: Global
fa: سراسری

en: Duplicates
fa: تکراری ها

en: Report
fa: گزارش

en: Pass
fa: عبور

en: Disabled modules
fa: ماژول‌های غیرفعال

en: Block caching is inactive because you have enabled modules defining content access restrictions.
fa: ذخیره بلوک‌ها در حافظه موقت به علت فعال‌سازی ماژول‌های تعیین‌کننده محدودیت‌های دسترسی به محتوا، غیرفعال شده است.

en: Expiration of cached pages
fa: انقضای صفحه‌ها در حافظه موقت
