Site Audit (7.x-2.0-beta1) - en to fr translation catalogue (55 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Content
fr: Contenu

en: Value
fr: Valeur

en: Development
fr: Développement

en: Enabled
fr: Activé

en: Content types
fr: Types de contenu

en: None
fr: Aucun(e)

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Summary
fr: Résumé

en: Views
fr: Vues

en: Path
fr: Chemin

en: Updates
fr: Mises à jour

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Paths
fr: Chemins

en: Back to top
fr: Remonter

en: User
fr: Utilisateur

en: Block
fr: Bloc

en: Database
fr: Base de données

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Roles
fr: Rôles

en: Vocabulary
fr: Vocabulaire

en: Severity
fr: Importance

en: Count
fr: Décompte

en: Warning
fr: Avertissement

en: Line
fr: Ligne

en: Caching
fr: Mise en cache

en: State
fr: État

en: Terms
fr: Termes

en: Security
fr: Sécurité

en: Role
fr: Rôle

en: Class
fr: Classe

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Minimum cache lifetime
fr: Durée de vie minimale de la mémoire cache

en: Rows
fr: Rangées

en: Last run
fr: Dernier lancement

en: Engine
fr: Moteur

en: Missing
fr: Manquant

en: Cron
fr: Tâche planifiée (cron)

en: Content Type
fr: Type de contenu

en: Reason
fr: Raison

en: Information
fr: Informations

en: Field Name
fr: Nom du champ

en: Report
fr: Rapport

en: Pass
fr: Réussite

en: Taxonomy vocabularies
fr: Vocabulaires de taxonomie

en: Well done!
fr: Bien joué !

en: Disabled modules
fr: Modules désactivés

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: Block caching is inactive because you have enabled modules defining content access restrictions.
fr: La mise en cache des blocs est inactive car vous avez activé les modules définissant des restrictions d'accès aux contenus.

en: Expiration of cached pages
fr: Expiration des pages en cache

en: Existing
fr: Existant

en: Candidate
fr: Candidat

en: There are no enabled views.
fr: Il n'y a pas de vues actives.
