Site Audit (7.x-2.0-beta1) - en to hu translation catalogue (61 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Type
hu: Típus

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: None
hu: Nincs

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Summary
hu: Összegzés

en: Views
hu: Nézetek

en: Path
hu: Útvonal

en: Updates
hu: Frissítések

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Paths
hu: Útvonalak

en: User
hu: Felhasználó

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Database
hu: Adatbázis

en: Module
hu: Modul

en: Extensions
hu: Kiterjesztések

en: Custom
hu: Egyéni

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Severity
hu: Szint

en: Count
hu: Mennyiség

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Line
hu: Sor

en: Caching
hu: Gyorsítótárazás

en: State
hu: Állapot

en: Terms
hu: Kifejezések

en: Code
hu: Kód

en: Security
hu: Biztonság

en: Role
hu: Szerepkör

en: Class
hu: Osztály

en: Users
hu: Felhasználók

en: Minimum cache lifetime
hu: Minimális gyorsítótár élettartam

en: Rows
hu: Sorok

en: Info
hu: Infó

en: Last run
hu: Utolsó futás

en: Missing
hu: Hiányzik

en: Cron
hu: Időzítő

en: Content Type
hu: Tartalomtípus

en: Reason
hu: Ok

en: Information
hu: Információ

en: Global
hu: Általános

en: Duplicates
hu: Duplikátumok

en: Field Name
hu: Mező neve

en: Report
hu: Beszámoló

en: Pass
hu: Átment

en: Duplicate titles
hu: Dupla címek

en: Taxonomy vocabularies
hu: Taxonómiaszótárak

en: Disabled modules
hu: Kikapcsolt modulok

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: Block caching is inactive because you have enabled modules defining content access restrictions.
hu: A blokkok gyorsítótárazása tiltott, mert a webhelyen hozzáférés-szabályozást végző modul működik.

en: Expiration of cached pages
hu: Gyorsítótárazott oldalak elévülése

en: Bin
hu: Tároló

en: Existing
hu: Meglévő

en: There are no enabled views.
hu: Nincsenek engedélyezett nézetek.
