Site Audit (7.x-2.0-beta1) - en to it translation catalogue (48 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Content
it: Contenuto

en: Value
it: Valore

en: Development
it: Sviluppo

en: Type
it: Tipo

en: Enabled
it: Attivato

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: None
it: Nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Summary
it: Sommario

en: Views
it: Viste

en: Path
it: Percorso

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Paths
it: Percorsi

en: User
it: Utente

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Module
it: Modulo

en: Custom
it: Personalizzato

en: Roles
it: Ruoli

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Severity
it: Rilevanza

en: Count
it: Numero

en: Warning
it: Avviso

en: Line
it: Riga

en: State
it: Stato

en: Terms
it: Termini

en: Code
it: Codice

en: Security
it: Sicurezza

en: Role
it: Ruolo

en: Class
it: Classe

en: Users
it: Utenti

en: Minimum cache lifetime
it: Durata minima cache

en: Rows
it: Righe

en: Info
it: Informazioni

en: Missing
it: Mancante

en: Content Type
it: Tipo di contenuto

en: Reason
it: Ragione

en: Information
it: Informazioni

en: Global
it: Globale

en: Report
it: Resoconto

en: Pass
it: Superato

en: Disabled modules
it: Moduli disattivati

en: Block caching is inactive because you have enabled modules defining content access restrictions.
it: La cache dei blocchi è disattivata perché hai attivato moduli che implementano restrizioni di accesso al contenuto.

en: Expiration of cached pages
it: Scadenza delle pagine in cache

en: There are no enabled views.
it: Non ci sono Views attivate.
