Site Audit (7.x-2.0-beta1) - en to ja translation catalogue (52 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Content
ja: コンテンツ

en: Value
ja: 値

en: Development
ja: 開発

en: Type
ja: タイプ

en: Enabled
ja: 有効

en: Content types
ja: コンテンツタイプ

en: None
ja: なし

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Summary
ja: 概要

en: Views
ja: ビュー

en: Path
ja: パス

en: Unknown
ja: 不明

en: Paths
ja: パス

en: User
ja: ユーザー

en: Block
ja: ブロック

en: Page
ja: ページ

en: Database
ja: データベース

en: Module
ja: モジュール

en: Custom
ja: カスタム

en: Roles
ja: 役割

en: Vocabulary
ja: ボキャブラリー

en: Severity
ja: 重大度

en: Count
ja: カウント

en: Warning
ja: 警告

en: Line
ja: 行

en: Caching
ja: キャッシュ

en: State
ja: 状態

en: Terms
ja: ターム

en: Code
ja: コード

en: Security
ja: セキュリティー

en: Role
ja: 役割

en: Class
ja: クラス

en: Users
ja: ユーザー

en: Minimum cache lifetime
ja: キャッシュの存続期間

en: Rows
ja: 行数

en: Last run
ja: 最終実行

en: Missing
ja: 喪失

en: Cron
ja: cron

en: Content Type
ja: コンテンツタイプ

en: Information
ja: 情報

en: Global
ja: グローバル

en: Field Name
ja: フィールド名

en: Report
ja: レポート

en: Pass
ja: パス

en: Taxonomy vocabularies
ja: タクソノミーボキャブラリー

en: Disabled modules
ja: 無効モジュール

en: Block caching is inactive because you have enabled modules defining content access restrictions.
ja: ブロックのキャッシュ機能はオフになっています。これは現在有効になっているモジュール内でコンテンツへのアクセス制限が定義されているためです。

en: Expiration of cached pages
ja: キャッシュされたページの期限

en: There are no enabled views.
ja: 有効なビューがありません。
