Site Audit (7.x-2.0-beta1) - en to ru translation catalogue (69 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Content
ru: Содержимое

en: Value
ru: Значение

en: Development
ru: Разработка

en: Type
ru: Тип

en: Enabled
ru: Включено

en: Content types
ru: Типы материалов

en: None
ru: Нет

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Summary
ru: Сводка

en: Views
ru: Представление

en: Path
ru: Путь

en: Updates
ru: Обновления

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Paths
ru: Пути

en: Back to top
ru: Наверх

en: User
ru: Пользователь

en: Block
ru: Блок

en: Page
ru: Страница

en: Database
ru: База данных

en: Module
ru: Модуль

en: Extensions
ru: Расширения

en: Custom
ru: Собственная

en: Roles
ru: Роли

en: Vocabulary
ru: Словарь

en: Severity
ru: Важность

en: Count
ru: Количество

en: Warning
ru: Предупреждение

en: Line
ru: Линия

en: Caching
ru: Кэширование

en: State
ru: Состояние

en: Terms
ru: Термины

en: Code
ru: Код

en: Security
ru: Безопасность

en: Role
ru: Роль

en: Class
ru: Класс

en: Users
ru: Пользователи

en: Minimum cache lifetime
ru: Минимальное время жизни кэша

en: Rows
ru: Строки

en: Info
ru: Инфо

en: Last run
ru: Последний запуск

en: Engine
ru: Движок

en: Missing
ru: Отсутствует

en: Content Type
ru: Тип материала

en: Running
ru: Запущен

en: Reason
ru: Причина

en: Information
ru: Информация

en: Global
ru: Глобальный

en: Field Name
ru: Название поля

en: Report
ru: Отчёт

en: Pass
ru: Пройден

en: Duplicate titles
ru: Дубликаты заголовков

en: Taxonomy vocabularies
ru: Словари таксономии

en: Table Name
ru: Название Таблицы

en: Disabled modules
ru: Отключенные модули

en: Node Count
ru: Количество материалов

en: Entity Type
ru: Тип сущности

en: Block caching is inactive because you have enabled modules defining content access restrictions.
ru: Кэширование блоков неактивно потому, что вы включили модули, которые контролируют доступ к материалу.

en: Expiration of cached pages
ru: Время жизни кэша страниц

en: Bin
ru: Пункт

en: Candidate
ru: Кандидат

en: There are no enabled views.
ru: Нет включенных представлений.

en: Total size
ru: Общий размер

en: Size of entire site
ru: Размер сайта

en: Total size: @size_all_kbkB
ru: Общий размер: @size_all_kbkB

en: Total size: @size_all_mbMB
ru: Общий размер: @size_all_mbMB

en: Total size: @size_in_mbMB
ru: Общий размер: @size_in_mbMB
