Site Audit (7.x-2.0-beta1) - en to tr translation catalogue (52 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Content
tr: İçerik

en: Value
tr: Değer

en: Development
tr: Geliştirme

en: Type
tr: Tip

en: Enabled
tr: Etkin

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: None
tr: Hiçbiri

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Summary
tr: Özet

en: Views
tr: Görünümler

en: Path
tr: Yol

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Paths
tr: Yollar

en: User
tr: Kullanıcı

en: Block
tr: Blok

en: Page
tr: Sayfa

en: Database
tr: Veritabanı

en: Module
tr: Modül

en: Custom
tr: Özel

en: Roles
tr: Roller

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Severity
tr: Önem derecesi

en: Count
tr: Sayaç

en: Warning
tr: Uyarı

en: Line
tr: Hat

en: Caching
tr: Önbellekleme

en: State
tr: Durum

en: Terms
tr: Terimler

en: Code
tr: Kod

en: Security
tr: Güvenlik

en: Role
tr: Rol

en: Class
tr: Sınıf

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Minimum cache lifetime
tr: En az önbellekleme süresi

en: Rows
tr: Satırlar

en: Info
tr: Bilgi

en: Missing
tr: Kayıp

en: Cron
tr: Dönemsel görev

en: Content Type
tr: İçerik çeşidi

en: Reason
tr: Sebep

en: Information
tr: Bilgi

en: Global
tr: Genel

en: Report
tr: Rapor

en: Pass
tr: Geçen

en: Taxonomy vocabularies
tr: Sınıflandırma sözlükleri

en: Disabled modules
tr: Kullanıma kapalı eklentiler

en: Block caching is inactive because you have enabled modules defining content access restrictions.
tr: İçerik erişim kısıtlamaları tanımlayan eklentileri etkinleştirdiğiniz için blok önbelleği devre dışı.

en: Expiration of cached pages
tr: Önbelleklenmiş sayfaların geçerlik süresi

en: There are no enabled views.
tr: Etkinleştirilmiş görünüm yok.
