Site Audit (7.x-2.0-beta1) - en to uk translation catalogue (68 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Content
uk: Вміст

en: Value
uk: Значення

en: Development
uk: Розробка

en: Type
uk: Тип

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: None
uk: Немає

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Summary
uk: Резюме

en: Views
uk: Види

en: Path
uk: Шлях

en: Updates
uk: Оновлення

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Paths
uk: Шляхи

en: Back to top
uk: Нагору

en: User
uk: Користувач

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Database
uk: База даних

en: Module
uk: Модуль

en: Extensions
uk: Додатки

en: Custom
uk: Власний

en: Roles
uk: Ролі

en: Vocabulary
uk: Словник

en: Severity
uk: Важливість

en: Count
uk: Лічильник

en: Warning
uk: Попередження

en: Line
uk: Рядок

en: Caching
uk: Кешування

en: State
uk: Стан

en: Terms
uk: Терміни

en: Code
uk: Код

en: Security
uk: Безпека

en: Role
uk: Роль

en: Class
uk: Клас

en: Users
uk: Користувачі

en: Minimum cache lifetime
uk: Мінімальний час життя кешу

en: Rows
uk: Рядки

en: Info
uk: Інформація

en: Last run
uk: Востаннє виконувалась

en: Engine
uk: Рушій

en: Missing
uk: Відсутнє

en: Cron
uk: Крон

en: Content Type
uk: Тип матеріалу

en: Running
uk: Запущено

en: Reason
uk: Підстава

en: Information
uk: Відомості

en: Global
uk: Глобальне

en: Duplicates
uk: Дублікати

en: Field Name
uk: Ім'я поля

en: Report
uk: Звіт

en: Pass
uk: Пройдено

en: Duplicate titles
uk: Дублікати заголовків

en: Taxonomy vocabularies
uk: Словники таксономії

en: Table Name
uk: Назва Таблиці

en: Well done!
uk: Добрий результат!

en: Disabled modules
uk: Вимкнені модулі

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Block caching is inactive because you have enabled modules defining content access restrictions.
uk: Кешування блоків неактивне тому що увімкнено модулі, що визначають заборону доступу до матеріалу.

en: Expiration of cached pages
uk: Закінчення терміну кешованих сторінок

en: Cache bins
uk: Сегменти кешу

en: System Status
uk: Системний стан

en: Candidate
uk: Кандидат

en: There are no enabled views.
uk: Увімкнені види відсутні.

en: Total size
uk: Загальний розмір
