Site map (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (42 entries)

en: None
nl: Geen

en: Frequently Asked Questions
nl: Veelgestelde vragen

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Site map
nl: Sitemap

en: CSS settings
nl: CSS instellingen

en: Front page
nl: Voorpagina

en: Site map message
nl: Sitemap bericht

en: Define a message to be displayed above the site map.
nl: Definieer een melding om boven de sitemap weer te geven.

en: Site map content
nl: Sitemap inhoud

en: Show front page
nl: Geef de voorpagina weer

en: When enabled, this option will include the front page in the site map.
nl: Indien ingeschakeld dan wordt de voorpagina in de sitemap opgenomen.

en: Show active blog authors
nl: Geef actieve bloggers weer

en: When enabled, this option will show the 10 most active blog authors.
nl: Indien ingeschakeld dan worden de 10 meest actieve bloggers weegegeven.

en: Books to include in the site map
nl: Boeken die in de sitemap moeten worden opgenomen

en: Menus to include in the site map
nl: Menu's die in de sitemap moeten worden opgenomen

en: Show FAQ content
nl: Geef FAQ inhoud weer

en: When enabled, this option will include the content from the FAQ module in the site map.
nl: Indien ingeschakeld dan wordt de inhoud van de FAQ module in de sitemap opgenomen.

en: Categories to include in the site map
nl: Categorieën die in de sitemap moeten worden opgenomen

en: Categories settings
nl: Categorie-instellingen

en: Show books expanded
nl: Boeken uitgeklapt tonen

en: Show node counts by categories
nl: Laat aantal nodes zien bij categoriën

en: Categories depth
nl: Categoriediepte

en: RSS settings
nl: RSS-instellingen

en: Include RSS links
nl: RSS links opnemen

en: Display a site map with RSS feeds.
nl: Laat een sitemap met RSS-feeds zien.

en: Syndicate (site map)
nl: Syndicatie (sitemap)

en: Syndicate
nl: Syndicatie

en: Syndicate content
nl: Inhoud syndiceren

en: Front page of %sn
nl: Voorpagina van %sn

en: All blogs
nl: Alle blogs

en: Audio content
nl: Audio-inhoud

en: Video content
nl: Video-inhoud

en: Books
nl: Boeken

en: Books at %sn.
nl: Boeken op %sn.

en: Display a site map.
nl: Toon een sitemap.

en: Do not include site map CSS file
nl: CSS-bestand van sitemap niet toevoegen

en: If you don't want to load the included CSS file you can check this box.
nl: Indien u het bijgevoegde CSS bestand niet wenst te laden, vink dan het vakje aan.

en: RSS feed for front page
nl: RSS feed voor de voorpagina

en: The RSS feed for the front page, default is rss.xml.
nl: De RSS feed voor de voorpagina, standaard is rss.xml.

en: Include on the right side
nl: Voeg aan de rechterkant toe

en: Include on the left side
nl: Aan de linkerkant toevoegen

en: Legend:
nl: Legenda:
