Site map (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: None
pt: Nenhum

en: Audio
pt: Áudio

en: Frequently Asked Questions
pt: Perguntas Frequentes

en: Page title
pt: Título da página

en: Site map
pt: Mapa do site

en: Front page
pt: Página inicial

en: Site map message
pt: Mensagem do mapa do site

en: Define a message to be displayed above the site map.
pt: Define uma mensagem para ser exibida acima do mapa do site.

en: Site map content
pt: Conteúdo do mapa do site

en: Show front page
pt: Mostrar página inicial

en: Show active blog authors
pt: Mostrar autores ativos de blogs

en: Books to include in the site map
pt: Livros para incluir no mapa do site

en: Show FAQ content
pt: Mostrar conteúdo do FAQ

en: Categories to include in the site map
pt: Categorias para incluir no mapa do site

en: Categories settings
pt: Opções das categorias

en: Show node counts by categories
pt: Mostrar contador de conteúdo por categorias

en: Categories depth
pt: Profundidade da categoria

en: RSS settings
pt: Opções do RSS

en: Display a site map with RSS feeds.
pt: Exibir um mapa do site com os feeds.

en: Syndicate
pt: Feeds

en: Syndicate content
pt: Divulgar conteúdo

en: Front page of %sn
pt: Página inicial de %sn

en: All blogs
pt: Todos os blogs

en: Books
pt: Livros

en: Do not include site map CSS file
pt: Não incluir o arquivo CSS do mapa do site
