Site Notice (7.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: enable
id: hidupkan

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Author
id: Penulis

en: Cancel
id: Batal

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Administration
id: Administrasi

en: view
id: tampilan

en: None
id: Tiada

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Message
id: Pesan

en: Link
id: Tautan

en: Default
id: Bawaan

en: Top
id: Atas

en: Bottom
id: Dasar

en: Roles
id: Peran

en: Date created
id: Tanggal dibuat

en: disable
id: dimatikan

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: Edit Link
id: Sunting tautan

en: Page Top
id: Kehalaman Atas

en: Page Bottom
id: Kehalaman Bawah

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Date changed
id: Tanggal diubah
