Site Notice (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: enable
fa: فعال‌سازی

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Administration
fa: مدیریت

en: view
fa: مشاهده

en: None
fa: هیچ

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Message
fa: پیام

en: Link
fa: پیوند

en: edit
fa: ویرایش

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Top
fa: بالا

en: Paths
fa: مسیرها

en: Bottom
fa: پایین

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: disable
fa: غیرفعال کردن

en: Behavior
fa: رفتار

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Operations links
fa: پیوندهای عملیات

en: Date changed
fa: تاریخ تغییر
