Site Notice (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: enable
pt: habilitar

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Author
pt: Autor

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Administration
pt: Administração

en: view
pt: ver

en: None
pt: Nenhum

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Message
pt: Mensagem

en: edit
pt: editar

en: Default
pt: Padrão

en: Top
pt: Superior

en: Paths
pt: Endereços

en: Bottom
pt: Inferior

en: Roles
pt: Papéis

en: Date created
pt: Data de criação

en: disable
pt: desativar

en: Behavior
pt: Comportamento

en: Text to display
pt: Texto a ser exibido

en: Edit Link
pt: Editar Link

en: Page Top
pt: Topo da Página

en: Page Bottom
pt: Final da Página

en: Operations links
pt: Links de operações

en: Date changed
pt: Data de alteração

en: Dismiss
pt: Dispensar
