Site Notice (7.x-1.3) - en to ast translation catalogue (20 entries)

en: Home
ast: Entamu

en: Title
ast: Títulu

en: enable
ast: activar

en: delete
ast: desaniciar

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Content
ast: Conteníu

en: Author
ast: Autor

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Administration
ast: Alministración

en: view
ast: vista

en: None
ast: Nengún

en: Message
ast: Mensax

en: Link
ast: Enllaz

en: edit
ast: editar

en: Default
ast: Predefiníu

en: Top
ast: Cimeru

en: Bottom
ast: Abaxo

en: Date created
ast: Data de creación
