Site Notice (7.x-1.3) - en to de translation catalogue (32 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Title
de: Titel

en: enable
de: aktivieren

en: delete
de: Löschen

en: Delete
de: Löschen

en: Content
de: Inhalt

en: Author
de: Autor

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Administration
de: Verwaltung

en: view
de: Ansicht

en: None
de: Keine

en: This action cannot be undone.
de: Diese Aktion kann nicht rückgängig gemacht werden.

en: Message
de: Benachrichtigung

en: edit
de: Bearbeiten

en: Default
de: Standard

en: Top
de: Oben

en: Paths
de: Pfade

en: Bottom
de: Unten

en: Roles
de: Rollen

en: Link Text
de: Link-Text

en: Date created
de: Erstellungsdatum

en: disable
de: Deaktivieren

en: Behavior
de: Verhalten

en: Text to display
de: Anzuzeigender Text

en: Edit Link
de: Link bearbeiten

en: Page Top
de: Seitenanfang

en: Page Bottom
de: Seitenende

en: Delete Link
de: Löschen-Link

en: Operations links
de: Aktionslinks

en: Date changed
de: Änderungsdatum

en: Dismiss
de: Verwerfen
