Site Notice (7.x-1.3) - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Title
fr: Titre

en: enable
fr: activer

en: delete
fr: supprimer

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Content
fr: Contenu

en: Author
fr: Auteur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Disabled
fr: Désactivé

en: view
fr: voir

en: None
fr: Aucun(e)

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Link
fr: Lien

en: edit
fr: modifier

en: Default
fr: Par défaut

en: Top
fr: Haut

en: Paths
fr: Chemins

en: Bottom
fr: Bas

en: Roles
fr: Rôles

en: Link Text
fr: Lier le texte

en: Date created
fr: Date de création

en: disable
fr: désactiver

en: Behavior
fr: Comportement

en: Text to display
fr: Texte à afficher

en: Edit Link
fr: Lien de modification

en: Page Top
fr: Haut de page

en: Page Bottom
fr: Bas de page

en: Delete Link
fr: Lien de suppression

en: Operations links
fr: Liens d'actions

en: Date changed
fr: Date de modification

en: Dismiss
fr: Rejeter
