Site Notice (7.x-1.0-beta5) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Title
it: Titolo

en: enable
it: attiva

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Author
it: Autore

en: Cancel
it: Annulla

en: Disabled
it: Disattivato

en: Administration
it: Amministrazione

en: view
it: mostra

en: None
it: Nessuno

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Message
it: Messaggio

en: edit
it: modifica

en: Default
it: Predefinito

en: Top
it: In cima

en: Paths
it: Percorsi

en: Bottom
it: In fondo

en: Roles
it: Ruoli

en: Date created
it: Data di creazione

en: disable
it: disattiva

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: Edit Link
it: Modifica link

en: Operations links
it: Link operativi

en: Date changed
it: Data cambiata
