Site Status Message (7.x-1.3) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Success
de: Erfolg

en: Warning
de: Warnung

en: Display options
de: Anzeigeoptionen

en: Start date
de: Startdatum

en: End date
de: Enddatum

en: About
de: Über

en: Scheduler
de: Zeitplaner

en: Status message
de: Statusmeldung

en: Message Type
de: Nachrichtentyp

en: Danger
de: Gefahr

en: Use external link
de: Externen Link verwenden

en: Use %nofollow attribute.
de: %nofollow Attribut verwenden

en: You must enter a valid external path.
de: Es muss ein gültiger, externer Pfad eingegeben werden.

en: Invalid external link
de: Ungültiger externer Link

en: End date cannot be before the start date.
de: Enddatum kann nicht vor dem Startdatum liegen.
