Site Test (7.x-1.4) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Testing
it: In fase di test

en: Tests
it: Test

en: Run tests
it: Esegui i test

en: Clean test environment
it: Pulisci ambiente di test

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
it: Rimuove le tabelle con prefisso "simpletest" e le cartelle temporanee che sono state lasciate dai test falliti. Questo è destinato agli sviluppatori quando creano dei test.

en: Clean environment
it: Pulisci ambiente

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
it: Seleziona il/i test o il/i gruppi di test che vuoi eseguire, e clicca su <em>Esegui test</em>.

en: 1 e-mail was sent during this test. | @count e-mails were sent during this test.
it[0]: 1 e-mail è stata inviata durante questo test.
it[1]: @count e-mail sono state inviate durante questo test.
