Site Test (7.x-1.5) - en to da translation catalogue (7 entries)

en: Testing
da: Test

en: Run tests
da: Kør tests

en: Clean test environment
da: Rens testmiljø

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
da: Fjern tabeller med præfikset "simpletest" og midlertidge mapper som er tilbage efter testnedbrud. Dette er tiltænkt udvikler som opretter tests.

en: Clean environment
da: Rens miljø

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
da: Vælg de tests eller testgrupper som du ønsker at køre, og klik <em>Kør tests</em>.

en: 1 e-mail was sent during this test. | @count e-mails were sent during this test.
da[0]: 1 e-mail sendt under denne test.
da[1]: @count e-mails sendt under denne test.
