Site Test (7.x-1.5) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: E-mail
fr: Courriel

en: Testing
fr: Test

en: Run tests
fr: Lancer les tests

en: Clean test environment
fr: Purger l'environnement de test

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
fr: Retirer les tables avec le préfixe "simpletest" et les répertoires temporaires laissés par les tests qui ont échoué. Ceci est destiné aux développeurs lors de la création des tests.

en: Clean environment
fr: Nettoyer l'environnement

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
fr: Sélectionner le(s) test(s) ou groupe(s) de tests que vous souhaitez exécuter, et cliquer sur <em>Lancer les tests</em>.

en: 1 e-mail was sent during this test. | @count e-mails were sent during this test.
fr[0]: @count courriel a été envoyé pendant ce test.
fr[1]: @count courriels ont été envoyés pendant ce test.
