Site Test (7.x-1.4) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: E-mail
id: Email

en: Testing
id: Pengujian

en: Tests
id: Pengujian

en: Run tests
id: Jalankan pengujian

en: Clean test environment
id: Bersihkan lingkungan pengujian

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
id: Hapus tabel dengan awalan "simpletest" dan direktori sementara yang tersisa dari tes yang crash. Ini ditujukan untuk pengembang saat membuat tes.

en: Clean environment
id: Bersihkan lingkungan

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
id: Pilih kelompok uji atau tes yang ingin Anda jalankan, dan klik <em>Jalankan tes</em>.

en: 1 e-mail was sent during this test. | @count e-mails were sent during this test.
id[0]: 1 e-mail sudah dikirm selama pengujian ini.
id[1]: @count e-mail sudah dikirm selama pengujian ini.
