Site Test (7.x-1.4) - en to oc translation catalogue (8 entries)

en: E-mail
oc: Corrièr electronic

en: Testing
oc: Tèst

en: Tests
oc: Tèsts

en: Run tests
oc: Executa los tèsts

en: Clean test environment
oc: Neteja l'entorn de tèsts

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
oc: Elimina las taulas amb lo prefix "simpletest" e los dorsièrs temporals que han quedat dels tèsts que han fallat. Aquò es pensat pels desvolopaires quand creen los tèsts.

en: Clean environment
oc: Neteja l'entorn

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
oc: Seleccionatz lo(s) tèst(s) o grop(es) de tèsts que volètz executar, e clicatz sus <em>Aviar los tèsts</em>
