Site verification (7.x-1.0-rc2) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Perintah

en: Cancel
id: Batalkan

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: None
id: Nihil

en: This action cannot be undone.
id: Perintah ini tidak bisa dikembalikan.

en: Save
id: Simpan

en: Add
id: Tambahkan
