Site verification (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: None
id: Tiada

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Save
id: Simpan

en: Add
id: Tambah

en: Engine
id: Mesin

en: Add, change or remove verifications for your site.
id: Tambah, ubah atau hapus verifikasi dari situs Anda.

en: Add verification
id: Tambah verifikasi
