Skinr (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Cancel
id: Batalkan

en: Advanced options
id: Opsi lanjutan

en: Save
id: Simpan

en: Skinr settings weren't saved due to an error.
id: Pengaturan Skinr tak tersimpan karena ada kesalahan

en: Theme %theme
id: Tema %theme

en: Please refer to <a class="ext" href="http://drupal.org/node/578552">@skinr introduction </a> and <a class="ext" href="http://drupal.org/node/578574">documentation</a>.
id: Silahkan mengacu ke <a class="ext" href="http://drupal.org/node/578552">@skinr introduction </a> dan <a class="ext" href="http://drupal.org/node/578574">dokumentasi</a>.

en: enabled + default
id: Aktif + Default

en: Administer Skinr
id: Pengelolaan Skinr

en: Administer Skinr's settings.
id: Pengaturan pengelolaan Skinr

en: Access Skinr's settings
id: Akses ke pengaturan Skinr

en: Set Skinr options for individual themes.
id: Menyetel opsi Skinr untuk tema individu.

en: Access Skinr's advanced settings
id: Akses ke pengaturan Skinr lebih lanjut

en: Set advanced Skinr options, such as custom CSS classes and custom template files.
id: Mengatur opsi lanjutan Skinr, seperti kelas CSS kustom dan file template kustom.
