Skinr (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Advanced options
pt: Opções avançadas

en: Save
pt: Salvar

en: Theme %theme
pt: Tema %theme

en: enabled + default
pt: habilitado + padrão

en: Apply additional CSS classes
pt: Aplicar classes CSS adicionais

en: comment settings
pt: configurações dos comentários

en: node settings
pt: configurações do node

en: views style settings
pt: configurações do estilo das views

en: Administer Skinr
pt: Administrar Skinr

en: Administer Skinr's settings.
pt: Administrar configurações do Skinr.

en: Access Skinr's settings
pt: Acessar configurações do Skinr
