Skinr (7.x-2.0-alpha1) - en to mk translation catalogue (12 entries)

en: Title
mk: Наслов

en: Type
mk: Тип

en: List
mk: Листа

en: Content types
mk: Типови содржина

en: edit
mk: промени

en: Import
mk: Внесување

en: Export
mk: Изнесување

en: Add
mk: Додај

en: Configure
mk: Конфигурирање

en: Roles
mk: Улоги

en: Delete rule
mk: Бришење правило

en: Edit rule
mk: Уредување правило
