Skinr (7.x-2.0-beta1) - en to bn translation catalogue (36 entries)

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: content
bn: কন্টেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: disabled
bn: অকার্যকর

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Version
bn: সংস্করণ

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Weight
bn: ভর

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Import
bn: আমদানী

en: Export
bn: রপ্তানী

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Update
bn: আপডেট

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: theme
bn: আবহ (থীম)

en: Configure
bn: কনফিগার

en: status
bn: অবস্থা

en: Done
bn: সম্পন্ন

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: General
bn: সাধারণ

en: No items selected.
bn: কোন আইটেম চিহ্নিত করা হয়নি।

en: any
bn: যেকোন

en: Show only items where
bn: শুধু নিচের শর্ত মেনে চলে এরকম আইটেম দেখাও

en: No content available.
bn: কোন কন্টেন্ট নেই।
