Skinr (7.x-2.0) - en to da translation catalogue (84 entries)

en: Title
da: Titel

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Reset to defaults
da: Gendan standardindstillinger

en: enabled
da: aktiveret

en: enable
da: aktiver

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: content
da: indhold

en: Groups
da: Grupper

en: Group
da: Gruppe

en: List
da: Vis

en: disabled
da: deaktiveret

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Delete group
da: Slet gruppe

en: Enable
da: Aktivér

en: Enabled
da: Aktiveret

en: unknown
da: ukendt

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Advanced options
da: Avancerede indstillinger

en: Reset
da: Gendan

en: default
da: standard

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Weight
da: Vægt

en: none
da: ingen

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Import
da: Importér

en: Export
da: Eksportér

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Update
da: Opdatér

en: Add
da: Tilføj

en: Theme
da: Tema

en: theme
da: tema

en: Configure
da: Konfigurér

en: Update options
da: Opdatering

en: Done
da: Færdig

en: Page
da: Side

en: Overridden
da: Tilsidesat

en: Conditions
da: Vilkår

en: Add a condition
da: Tilføj en betingelse

en: Advanced
da: Avanceret

en: Group name
da: Navn

en: General
da: Generelt

en: group
da: gruppe

en: CSS classes
da: CSS klasser

en: module
da: modul

en: Add group
da: Tilføj gruppe

en: Operation
da: Handling

en: No items selected.
da: Ingen elementer valgt.

en: The update has been performed.
da: Opdatering udført.

en: Source
da: Kilde

en: Refine
da: Forfin

en: Undo
da: Fortryd

en: Revert
da: Gendan

en: any
da: alle

en: revert
da: gendan

en: Processing
da: Behandler

en: disable
da: deaktivér

en: Storage
da: Lagring

en: The update has encountered an error.
da: Opdateringen stødte på en fejl.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
da[0]: 1 element behandlet:
da[1]: @count elementer behandlet:

en: Show only items where
da: Vis kun elementer med

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Skins
da: Overflader

en: Template file
da: Skabelonfil

en: Group title
da: Gruppetitel

en: An error occurred and processing did not complete.
da: Der opstod en fejl og handlingen blev ikke gennemført.

en: Library
da: Bibliotek

en: Typography
da: Typografi

en: Not restricted
da: Ikke begrænset

en: Trigger the activation of this context
da: Aktivér denne context

en: Not customizable
da: Kan ikke tilpasses

en: Restricted to certain pages
da: Begrænset til bestemte sider

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
da[0]: Er du sikker på, at du ønsker at slette dette element?
da[1]: Er du sikker på, at du ønsker at slette disse elementer?

en: Require all conditions
da: Kræv alle betingelser

en: If checked, all conditions must be met for this context to be active. Otherwise, the first condition that is met will activate this context.
da: Alle betingelser skal være mødt før denne context bliver aktiv. Ellers vil den første betingelse der mødes aktivere denne context.

en: and where %property is %value
da: og hvor %property er %value

en: where %property is %value
da: hvor %property er %value

en: and where
da: og hvor
