Skinr (7.x-2.0) - en to is translation catalogue (63 entries)

en: Title
is: Titill

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Reset to defaults
is: Endurstilla í sjálfgefin gildi

en: enabled
is: virkt

en: enable
is: virkja

en: delete
is: eyða

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: content
is: innihald

en: Groups
is: Hópar

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: List
is: Listi

en: disabled
is: óvirkt

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Delete group
is: Eyða hóp

en: Enable
is: Virkja

en: Enabled
is: Virkt

en: unknown
is: óþekkt

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Version
is: Útgáfa

en: Advanced options
is: Ítarlegri möguleikar

en: Reset
is: Endursetja

en: default
is: sjálfgefið

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Weight
is: Vægi

en: none
is: engin

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Import
is: Flytja inn

en: Export
is: Flytja út

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Update
is: Uppfæra

en: Add
is: Bæta við

en: Theme
is: Þema

en: Layout
is: Útlit

en: theme
is: þema

en: type
is: gerð

en: Configure
is: Stilla

en: status
is: staða

en: Update options
is: Uppfærsluvalkostir

en: Page
is: Síða

en: Filter
is: Sía

en: Overridden
is: Yfirritað

en: Conditions
is: Skilyrði

en: Add a condition
is: Bæta við skilyrði

en: Advanced
is: Ítarlegt

en: General
is: Almennt

en: The update has been performed.
is: Uppfærslan hefur verið framkvæmd.

en: Refine
is: Betrumbæta

en: Undo
is: afturkalla

en: revert
is: bakfæra

en: Processing
is: Í vinnslu

en: disable
is: afvirkja

en: Storage
is: Geymsla

en: Not restricted
is: Ekki takmarkað

en: Not customizable
is: Ekki stillanlegt

en: Restricted to certain pages
is: Takmarkað við ákveðnar síður
