Skinr (7.x-2.0) - en to ja translation catalogue (88 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Reset to defaults
ja: デフォルトに戻す

en: enabled
ja: 有効

en: enable
ja: 有効化

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: content
ja: コンテンツ

en: Groups
ja: グループ

en: Group
ja: グループ

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: disabled
ja: 無効

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Delete group
ja: グループの削除

en: Enable
ja: 有効

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Version
ja: バージョン

en: Advanced options
ja: 高度なオプション

en: Reset
ja: リセット

en: default
ja: デフォルト

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Weight
ja: ウェイト

en: none
ja: なし

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Import
ja: インポート

en: Export
ja: エクスポート

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Update
ja: 更新

en: Add
ja: 追加

en: Theme
ja: テーマ

en: Layout
ja: レイアウト

en: theme
ja: テーマ

en: type
ja: タイプ

en: Configure
ja: 設定

en: status
ja: 状態

en: Update options
ja: 更新オプション

en: Done
ja: 完了

en: Page
ja: ページ

en: Filter
ja: フィルター

en: Overridden
ja: オーバーライド

en: Conditions
ja: 条件

en: Add a condition
ja: 条件を追加

en: Normal
ja: ノーマル

en: Advanced
ja: 高度

en: Group name
ja: グループ名

en: General
ja: 全般

en: group
ja: グループ

en: CSS classes
ja: CSSクラス

en: module
ja: モジュール

en: Add group
ja: グループの追加

en: Operation
ja: 操作

en: No items selected.
ja: 項目が選択されていません。

en: The update has been performed.
ja: 更新されました。

en: Source
ja: ソース

en: Refine
ja: 絞り込む

en: Undo
ja: 元に戻す

en: Revert
ja: 戻す

en: any
ja: いずれか

en: revert
ja: 戻す

en: Processing
ja: 処理中

en: disable
ja: 無効

en: Storage
ja: ストレージ

en: The update has encountered an error.
ja: アップデートはエラーに遭遇しました。

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
ja[0]: 1 アイテムが正常に処理されました：
ja[1]: @count アイテムが正常に処理されました：

en: Skin
ja: スキン

en: Show only items where
ja: 表示項目の絞り込み

en: Element
ja: 要素

en: No content available.
ja: コンテンツが見つかりません。

en: Template file
ja: テンプレートファイル

en: Group title
ja: グループのタイトル

en: An error occurred and processing did not complete.
ja: エラーが発生し、処理は完了しませんでした。

en: Library
ja: ライブラリー

en: Not restricted
ja: 制限なし

en: Not customizable
ja: カスタマイズ不可

en: Restricted to certain pages
ja: 特定のページに制限

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ja[0]: この記事を削除してよろしいですか？
ja[1]: これらの記事を削除してよろしいですか？

en: and where %property is %value
ja: また、%property は %value である

en: where %property is %value
ja: %property は %value である

en: and where
ja: また
