Skinr (7.x-2.0) - en to mr translation catalogue (51 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: Reset to defaults
mr: मुळरुपात करा

en: enabled
mr: कार्यरत केले

en: enable
mr: समर्थ

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: content
mr: मजकूर

en: Groups
mr: समुह

en: Group
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: List
mr: यादी

en: disabled
mr: असमर्थ

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Delete group
mr: समुह मिटावा

en: Enable
mr: समर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: unknown
mr: अज्ञात

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Version
mr: आवृत्ती

en: Advanced options
mr: प्रगत पर्याय

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: default
mr: मुलभूत

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Weight
mr: मुल्य

en: none
mr: काहीच नाही

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Import
mr: आयात

en: Export
mr: निर्यात

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Update
mr: अपडेट

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: Layout
mr: मांडणी

en: type
mr: प्रकार

en: Update options
mr: अपडेट पर्याय

en: Done
mr: पूर्ण झाले

en: Page
mr: पान

en: Filter
mr: गाळणी

en: Conditions
mr: अटी

en: Normal
mr: साधारण

en: Group name
mr: समूहाचे नाव

en: General
mr: साधारण

en: group
mr: समुह

en: The update has been performed.
mr: अपडेट केल्या गेले
