Skinr (7.x-2.0) - en to ro translation catalogue (72 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Reset to defaults
ro: Resetează la valori implicite.

en: enabled
ro: activat

en: enable
ro: activare

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: content
ro: conţinut

en: Groups
ro: Grupuri

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: disabled
ro: dezactivat

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Enable
ro: Activare

en: Enabled
ro: Activat

en: unknown
ro: necunoscut

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Version
ro: Versiune

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Reset
ro: Resetează

en: default
ro: implicit

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Weight
ro: Greutate

en: none
ro: nimic

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: Add
ro: Adaugă

en: Theme
ro: Temă

en: Layout
ro: Prezentare

en: theme
ro: temă

en: type
ro: tip

en: Configure
ro: Configurează

en: status
ro: stare

en: Update options
ro: Opţiuni de actualizare

en: Done
ro: Gata

en: Page
ro: Pagina

en: Filter
ro: Filtru

en: Overridden
ro: Suprascrisă

en: Conditions
ro: Condiții

en: Advanced
ro: Avansat

en: module
ro: modul

en: Add group
ro: Adaugă grup

en: Operation
ro: Operație

en: No items selected.
ro: Nu sunt elemente selectate.

en: The update has been performed.
ro: Actualizarea a fost efectuată.

en: Source
ro: Sursă

en: Refine
ro: Rafinează

en: Revert
ro: Revenire

en: any
ro: orice

en: revert
ro: revenire

en: Processing
ro: În procesare

en: disable
ro: dezactivare

en: Storage
ro: Depozitare

en: The update has encountered an error.
ro: Actualizarea a întâmpinat o eroare.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
ro[0]: 1 obiect a fost procesat cu succes:
ro[1]: @count obiecte au fost procesate cu succes:
ro[2]: @count de obiecte au fost procesate cu succes:

en: Show only items where
ro: Afişează numai articolele unde

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: An error occurred and processing did not complete.
ro: A apărut o eroare şi procesarea nu a fost finalizată.

en: Not restricted
ro: Nerestricționat

en: Not customizable
ro: Nu se poate personaliza

en: Restricted to certain pages
ro: Limitat la anumite pagini

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ro[0]: Sunteți sigur că vreți să ștergeți acest element?
ro[1]: Sunteți sigur că vreți să ștergeți aceste elemente?

en: and where
ro: și unde
