Skinr (7.x-2.0) - en to sv translation catalogue (82 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: Reset to defaults
sv: Återställ till standardvärden

en: enabled
sv: aktiverad

en: enable
sv: aktivera

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: content
sv: innehåll

en: Groups
sv: Grupper

en: Group
sv: Grupp

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: disabled
sv: ej aktiverad

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Delete group
sv: Radera grupp

en: Enable
sv: Aktivera

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: unknown
sv: okänd

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Advanced options
sv: Fler alternativ

en: Reset
sv: Återställ

en: default
sv: förvald

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Weight
sv: Vikt

en: none
sv: ingen

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Import
sv: Importera

en: Export
sv: Exportera

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Update
sv: Uppdatera

en: Add
sv: Lägg till

en: Theme
sv: Tema

en: theme
sv: tema

en: type
sv: typ

en: Configure
sv: Konfigurera

en: Update options
sv: Alternativ för uppdatering

en: Done
sv: Färdig

en: Page
sv: Sida

en: Filter
sv: Filtrera

en: Overridden
sv: Åsidosatt

en: Conditions
sv: Villkor

en: Add a condition
sv: Lägg till ett villkor

en: Advanced
sv: Utökad

en: Group name
sv: Gruppnamn

en: General
sv: Allmän

en: group
sv: grupp

en: CSS classes
sv: Stilmallsklasser

en: module
sv: modul

en: Add group
sv: Lägg till grupp

en: Operation
sv: Funktion

en: No items selected.
sv: Inga inlägg valda.

en: The update has been performed.
sv: Uppdateringen har genomförts.

en: Source
sv: Källa

en: Refine
sv: Filtrera

en: Undo
sv: Ångra

en: Revert
sv: Återställ

en: any
sv: någon

en: revert
sv: återställ

en: Processing
sv: Bearbetar

en: disable
sv: inaktivera

en: Storage
sv: Lagring

en: The update has encountered an error.
sv: Uppdateringen stötte på ett fel.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
sv[0]: 1 inlägg behandlades utan problem:
sv[1]: @count inlägg behandlades utan problem:

en: Skin
sv: Skal

en: Show only items where
sv: Visa bara inlägg där

en: No content available.
sv: Inget innehåll tillgängligt.

en: Template file
sv: Filmall

en: An error occurred and processing did not complete.
sv: Ett fel inträffade och behandlingen fullföljdes inte.

en: Library
sv: Bibliotek

en: Not restricted
sv: Ej begränsad

en: Not customizable
sv: Ej anpassningsbart

en: Restricted to certain pages
sv: Begränsad till vissa sidor

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
sv[0]: Är du säker på att du vill ta bort detta inlägg?
sv[1]: Är du säker på att du vill ta bort dessa inlägg?

en: and where %property is %value
sv: och där %property är %value

en: where %property is %value
sv: där %property är %value

en: and where
sv: och där
