SKOS Explorer (7.x-1.3) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Search
pt: Pesquisar

en: Related terms
pt: Termos relacionados

en: Exact match
pt: Combinação exata

en: Search Results
pt: Resultados de Pesquisa

en: Arabic
pt: Árabe

en: English
pt: Inglês

en: French
pt: Francês

en: Spanish
pt: Castelhano

en: Match
pt: Coincidente

en: Debug
pt: Depuração

en: Remote SPARQL query timed out; please try again.
pt: A consulta SPARQL remota atingiu o tempo limite; Por favor, tente novamente.

en: Russian
pt: Russo
